2024 yılı için fiyatlarımız güncellenmiştir.

Ana SayfaBlogSEOMarkalar ve Şirketler İçin Çevrimiçi Başarının Anahtarı

Markalar ve Şirketler İçin Çevrimiçi Başarının Anahtarı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), işletmelerin, markaların ve bireylerin dijital ortamda görünürlüklerini artırmalarına ve organik trafiği artırmalarına yardımcı olan dijital pazarlamanın kritik bir bileşenidir. Bu yazıda, SEO‘nun önemini ve bunun markalara, şirketlere ve çevrimiçi ortamda varlıklarını geliştirmek isteyen herkese nasıl fayda sağlayabileceğini ilgili rapor ve analizlerle destekleyerek bahsedeceğiz.

SEO’nun Önemi

 • Artan görünürlük: Web sitenizi arama motorları için optimize ederek, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilir, potansiyel müşterilerin sizi bulmasını kolaylaştırabilirsiniz. Chitika tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Google arama sonuçlarının ilk sayfasında yer alan web siteleri tüm trafiğin %92’sini alıyor; bu da görünürlük ve marka bilinirliğini artırmada yüksek sıralamanın önemini vurguluyor.
 • Hedeflenen trafik: Arama motoru optimizasyonu, sektörünüz veya nişinizle alakalı belirli anahtar kelimelere ve kelime öbeklerine odaklanarak daha hedefli bir kitleye ulaşmanızı sağlar. HubSpot tarafından yapılan bir araştırma, dijital pazarlama uzmanlarının %59’unun SEO’yu yüksek kaliteli potansiyel müşteriler oluşturmak için etkili bir strateji olarak gördüğünü ve SEO’nun müşteriye dönüşme olasılığı daha yüksek olan ziyaretçileri çekmedeki değerini ortaya koyduğu sonucuna ulaştı.
 • Uygun maliyetli pazarlama: Geleneksel reklamcılık yöntemleriyle karşılaştırıldığında SEO, markanızı veya işletmenizi online ortamda tanıtmanın uygun maliyetli bir yoludur. Forrester Research tarafından hazırlanan bir rapor, arama motorları üzerinden organik trafik ile gelen potansiyel müşterilerin satışlara dönüşme oranının %14,6 olduğunu, basılı reklamlar gibi potansiyel müşterileri ikna etmeye yönelik pazarlama biçiminde ise satışların ise yalnızca %1,7 olduğunu gösterdi ve SEO’nun verimliliğini ve maliyet etkinliğini vurguladı.
 • Artan güvenilirlik: Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almak, markanızın kullanıcıların gözündeki güvenilirliğini artırabilir. BrightLocal tarafından yapılan bir anket, kullanıcıların %75’inin arama sonuçlarının ilk sayfasını asla geçmediğini ortaya çıkardı; bu da güven oluşturma ve sizi bir sektör lideri ve uzman olarak konumlandırma konusunda güçlü bir çevrimiçi varlığın önemine işaret ediyor.

arama motoru optimizasyonu hizmeti seo

SEO’nun Temel Unsurları

 • Anahtar kelime araştırması: Nişiniz veya sektörünüz için en alakalı anahtar kelimeleri belirlemek ve hedeflemek, doğru kitleyi çekmek için çok önemlidir. Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcısı gibi anahtar kelime araştırma araçları, Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO stratejiniz için en etkili anahtar kelimeleri keşfetmenize yardımcı olabilir.
 • Sayfa içi (on page) optimizasyon: Arama motorlarının içeriğinizi kolayca anlayabilmesini ve dizine ekleyebilmesini sağlamak için web sitenizin sayfa başlıkları, meta açıklamaları, başlık (heading) etiketleri ve içerik dahil olmak üzere çeşitli öğelerinin optimize edilmesini içerir. Uygun sayfa içi optimizasyon, arama sıralamanızı önemli ölçüde artırabilir.
 • Sayfa dışı (off page) optimizasyon: Sayfa dışı SEO, sitenizin güvenilirliğini ve arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için alan adı (domain) otoritesi yüksek web sitelerinden yüksek kaliteli geri bağlantılar (backlink) oluşturmaya odaklanır. Popüler sayfa dışı optimizasyon stratejileri arasında konuk yazarlık, sosyal medya pazarlaması ve influencer erişimi yer alır.
 • Teknik SEO: SEO’nun bu yönü, arama motorlarının içeriğinize kolayca erişebilmesini ve dizine ekleyebilmesini sağlamak için web sitenizin site hızı, mobil uyumluluk ve taranabilirlik gibi teknik öğelerini optimize etmeyi içerir.

Bonduo Dijital Ajans Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Konusunda Size Nasıl Yardımcı Olabilir

Bonduo Dijital Ajans olarak, markalar ve kurumlar için çevrimiçi başarıyı artırmada güçlü bir SEO stratejisinin öneminin farkındayız. Profesyonel SEO ekibimizle;

 1. Nişiniz veya sektörünüz için en etkili anahtar kelimeleri belirlemek için kapsamlı anahtar kelime araştırması yapıyoruz.
 2. Arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için web sitenizin sayfa başlıklarını, meta açıklamalarını, başlık etiketlerini ve içerik dahil sayfa içi öğelerini optimize ediyoruz.
 3. Yüksek kaliteli geri bağlantılar (backlink) oluşturmak, web sitenizin güvenilirliğini ve otoritesini artırmak için sayfa dışı SEO stratejileri geliştirip ve uyguluyoruz.
 4. Arama motorlarının içeriğinize kolayca erişip dizine ekleyebilmesini sağlamak için site hızı, mobil uyumluluk ve taranabilirlik gibi teknik SEO sorunlarını analiz edip çözüyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), başarılı bir dijital pazarlama stratejisinin önemli bir bileşenidir. Markalar, şirketler ve isteyen herkes için daha fazla görünürlük sağlar, hedeflenen trafiğe ulaşmanıza yardmcı olur, uygun maliyetli pazarlama ve gelişmiş güvenilirlik sunar.

Dijital Proje Yöneticisi


Bonduo Dijital Ajans Digital Agency
Bonduo Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital Pazarlama Hizmetleri

Kurumsal

Bizi Takip Edin :

Bize Ulaşın

Saray Mah. EnPlaza, No:1 K:1 İç Kapı No:18/19, Ümraniye, İstanbul, Türkiye

Pazartesi 09:30 - 18:00
Salı 09:30 - 18:00
Çarşamba 09:30 - 18:00
Perşembe 09:30 - 18:00
Cuma 09:30 - 18:00
Cumartesi Kapalı
Pazar Kapalı

© 2024 · Bonduo Dijital Ajans.
Tüm Hakları Saklıdır.