2024 yılı için fiyatlarımız güncellenmiştir.

Ana SayfaBlogWeb Tasarım & YazılımGüçlü Bir Çevrimiçi Varlığın Temeli

Güçlü Bir Çevrimiçi Varlığın Temeli

Günümüzün giderek dijitalleşen dünyasında güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip olmak işletmelerin, markaların ve bireylerin başarılı olması için şarttır. İyi tasarlanmış ve geliştirilmiş bir web sitesi, başarılı bir dijital pazarlama stratejisinin temel taşıdır. Bu yazıda, ilgili rapor ve analizlerle de desteklenen web tasarım ve yazılım önemini ve güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturmak isteyen herkese nasıl faydalar sağlayabileceğinden bahsedeceğiz.

Markaların, şirketlerin veya bireylerin neden bir web sitesine ihtiyacı var?

 • Çevrimiçi görünürlük: Dijital çağda bir web sitesi, markanız, şirketiniz veya kişisel profiliniz için sanal vitrin görevi görür. Devamlı müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizin hizmetleriniz, ürünleriniz, teklifleriniz hakkında bilgi edinmeleri, referanslarınıza göz atmaları ve içeriklerinizle etkileşime geçmeleri için erişilebilir bir platform sağlar.
 • Güvenilirlik: Profesyonel bir web sitesi, hedef kitlenizde güvenilirlik ve güven oluşturarak uzmanlığınızı ve kaliteye olan bağlılığınızı sergiler. İyi tasarlanmış bir web sitesi, rekabet avantajı sağlayarak sektör lideri olmanıza yardımcı olabilir.
 • Erişilebilirlik: Bir web sitesiyle markanız veya şirketiniz küresel bir hedef kitleye ulaşabilir, yeni pazarlara girmenize ve müşteri tabanınızı genişletmenize olanak tanır. Bir web sitesi, tekliflerinizin 7/24 erişilebilir olmasını sağlar, müşterilere kolaylık sağlar ve satış potansiyelini artırır.
 • Uygun maliyetli pazarlama: Web siteleri, yüksek reklam maliyetlerine maruz kalmadan ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmanıza olanak tanıyan, uygun maliyetli bir pazarlama aracıdır. İçerik pazarlaması ve sosyal medya entegrasyonu ve diğer dijital pazarlama stratejilerini birleştirerek web site trafiğinizi artırabilir ve daha verimli bir şekilde potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz.

web site tasarım ve yazılım

İyi Web Sitesi Tasarımı ve Geliştirmenin Önemi

 • İlk izlenim önemlidir: Google tarafından yapılan araştırmalar, kullanıcıların bir web sitesine girdiğinde web sitesi hakkında 1 saniyeden az bir süre içinde fikir sahibi olduğunu gösteriyor. Profesyonelce tasarlanmış ve geliştirilmiş bir web sitesi olumlu bir ilk izlenim yaratabilir, bu da daha yüksek kullanıcı katılımına ve markanıza olan güvenin artmasına yol açabilir.
 • İyileştirilmiş kullanıcı deneyimi (UX): Forrester Research tarafından yapılan bir araştırma, iyi tasarlanmış bir kullanıcı arayüzünün dönüşüm oranlarını %200’e kadar artırabileceği sonucuna ulaştı. Kullanıcı merkezli tasarım ve geliştirmeye odaklanarak, gezinmesi kolay, ziyaretçilerin ilgisini canlı tutan ve bunların sonucunda dönüşümleri artıran bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
 • Mobil uyumluluk: Statista’ya göre 2021’de küresel web sitesi trafiğinin %50’sinden fazlası mobil cihazlardan geldi. Duyarlı (responsive) web tasarımı ve geliştirme, web sitenizin tüm cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayarak tutarlı ve keyifli bir kullanıcı deneyimi sağlar.
 • SEO dostu tasarım: İyi tasarlanmış ve geliştirilmiş bir web sitesi, temiz kodlama, hızlı ve mobil uyumlu olması gibi özelliklerle arama motoru performansınızı artırıp sıralamanızı iyileştirebilir. Arama motorlarında daha yüksek sıralamalarda yer alarak, organik trafiğin artmasını ve markanızın daha fazla görünür olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Dönüşümleri ve satışları artırın: İyi hazırlanmış bir web sitesi, ziyaretçilerin müşterilere dönüştürülmesinde önemli bir rol oynar. Web tasarım hizmetleri, potansiyel müşterileri satın alma veya bir bültene kaydolma gibi eylemlere yönlendirerek kesintisiz ve sezgisel bir kullanıcı yolculuğu oluşturmaya yardımcı olur.
 • Uyarlanabilirlik ve ölçeklenebilirlik: Profesyonelce tasarlanmış bir web sitesi, işletmenizle birlikte büyüyebilir ve gelişebilir. Web tasarım hizmetleri, web sitenizin kolayca uyarlanabilir ve ölçeklenebilir olmasını sağlayarak, genel kullanıcı deneyiminden ödün vermeden gerektiği gibi yeni özellikler ve işlevler eklemenize olanak tanır.

web site yazılım tasarım

Bonduo Dijital Ajans Web Tasarım ve Yazılım Konusunda Size Nasıl Yardımcı Olabilir

Bonduo Dijital Ajans olarak, başarılı bir çevrimiçi varlık yaratmada güçlü bir web tasarımı ve geliştirme stratejisinin önemini anlıyoruz. Deneyimli ekibimiz, görsel olarak çekici, kullanıcı dostu, hızlı, güvenli ve arama motorları için optimize edilmiş web siteleri oluşturur. Ekibimizle;

 1. Marka kimliğiniz ve iş hedeflerinizle uyumlu, benzersiz, kişiye özel web siteleri oluşturuyoruz.
 2. Web sitenizin tüm cihazlarda sorunsuz bir şekilde görünmesini ve çalışmasını sağlayan duyarlı (responsive) tasarımlar geliştiriyoruz.
 3. Web sitenizin tasarımına ve içeriğine SEO’nun en iyi uygulamalarını dahil ederek web sitenizi arama motorları için optimize ediyoruz.
 4. Web sitenizin güvenli, güncel ve gelişen ihtiyaçlarınıza uyarlanabilir kalmasını sağlamak için destek ve bakım sağlıyoruz.

İyi tasarlanmış ve geliştirilmiş bir web sitesi, güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturmak isteyen işletmeler, markalar ve bireyler için çok önemlidir.
Bonduo Dijital Ajans’ın web tasarımı ve yazılım uzmanlığından yararlanarak, sonuca, hedefe ulaştıran ve sizi dijital ortamda başarı için konumlandıran çarpıcı ve etkili bir çevrimiçi platforma sahip olabilirsiniz.

Dijital Proje Yöneticisi


Bonduo Dijital Ajans Digital Agency
Bonduo Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital Pazarlama Hizmetleri

Kurumsal

Bizi Takip Edin :

Bize Ulaşın

Saray Mah. EnPlaza, No:1 K:1 İç Kapı No:18/19, Ümraniye, İstanbul, Türkiye

Pazartesi 09:30 - 18:00
Salı 09:30 - 18:00
Çarşamba 09:30 - 18:00
Perşembe 09:30 - 18:00
Cuma 09:30 - 18:00
Cumartesi Kapalı
Pazar Kapalı

© 2024 · Bonduo Dijital Ajans.
Tüm Hakları Saklıdır.